« Kredyt gotówkowy – wy… | Strona domowa | Jak szukać ofert kred… »

Co musisz wiedzieć, zanim weźmiesz kredyt?

środa, 23 wrzesień 2020 at 12:17 pm.

Nie ulega wątpliwości, że żyjemy w czasach, w których rynek usług bankowych z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Istnieje obecnie mnóstwo banków, zarówno tych nowych, jak i tych, które mogą pochwalić się długą tradycją i dziesiątkami lat trwania na rynku, a każdy z tych banków ma w zanadrzu mnóstwo ofert, które mogą skusić nawet najbardziej wymagających klientów. Kredyty gotówkowe są obecnie przyznawane na coraz ciekawszych zasadach i każdy, niezależnie od wymagań, potrzeb i możliwości finansowych, jest w stanie znaleźć ofertę, która będzie idealna dla niego, wejdź szybko na NiskaRata.org. Należy jednak pamiętać o kilku niezmiernie istotnych kwestiach, których realizacja jest niezbędna, by chociażby myśleć o staraniu się o wzięcie kredytu.

Przede wszystkim jest to nasza zdolność kredytowa. Nie musimy się o to bać, jeśli mamy stałe źródło dochodu, dzięki któremu możliwe będzie regularne spłacanie określonych w umowie należności finansowych. Kredyty gotówkowe w tradycyjnej formie nie są z reguły przyznawane osobom, które pracują na umowę o dzieło lub umowę zlecenie, ale dla takich osób istnieje pewna alternatywa, która może w jakimś stopniu zadowolić takich kredytobiorców. Mowa tutaj o kredycie bez zaświadczenia o zarobkach - przedstawia się wtedy nie umowę o pracę i zaświadczenie od pracodawcy, a po prostu umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Papierologia jest znacznie bardziej ograniczona względem tradycyjnej formy brania kredytu i nie trzeba się martwić dziesiątkami arkuszy, dokumentów czy druków, które należy poprawnie wypełnić. Niestety, istnieje druga strona medalu - kwoty oferowane przez banki w ramach kredytów bez zaświadczenia o zarobkach są o wiele niższe. Mogą jednak sprostać oczekiwaniom osób, których wydatki nie są szczególnie spektakularne - mowa tu chociażby o wakacyjnym wyjeździe, zakupie leków czy drobnym remoncie w domu. W takim wypadku dobrze się zastanowić nad taką formą pożyczki.

Drugim wymaganiem, które wszystkie banki zgodnie stawiają przed potencjalnym kredytobiorcą, jest historia kredytowa. Chodzi o to, że banki bardzo niechętnie udzielają kredytów osobom, które w przeszłości mieli problem z regularną spłatą zobowiązań lub dokonywały jakichś oszustw z tym związanymi. Działa to na zasadzie zaufania - to jest jak w życiu, w którym trudno zaufać nam osobom, które wcześniej okłamywały czy zdradzały. Analogicznie jest z bankami.

Przy wyborze odpowiedniego banku należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy, przede wszystkim nasze wymagania, ale i nasze możliwości finansowe. Warto pamiętać, że kredyty gotówkowe są zobowiązaniem niekiedy na wiele lat i mogą znacznie wpływać na nasz domowy budżet, należy więc solidnie się zastanowić, żeby nie wpaść w pułapkę. Należy też unikać tak zwanych parabanków, których oferty pełne są kruczków prawnych i oszustw - w wielu sytuacjach kuszą one szybkością i sprawnością, ale w praktyce lepiej w to nie brnąć w trosce o swoje fundusze.